İMOB MOBİLYA FUARI

15. CNR İMOB Fuarı’na sayılı günler kaldı
Dünyanın en büyük üç mobilya fuarından biri olan CNR İMOB-Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 22-27 Ocak 2019 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de 15’inci kez kapılarını açacak.


2018 yılında katılımcı, ziyaretçi sayısı, kurulduğu alan ve oluşan iş hacmi açısından ulaşılması güç rekorlara imza atan CNR IMOB'u, 63 bin 655’i yabancı, 126 bin 279’u yerli olmak üzere toplam 189 bin 934 kişi ziyaret etti. Yabancı ziyaretçi sayısında bir önceki yıla göre yüzde 50 oranında artış yaşanan CNR İMOB Fuarı, 2019'da da kendi rekorunu kırmaya hazırlanıyor.


CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve sektörün çatı örgütü Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) iş birliğinde Ticaret Bakanlığı ve İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) tarafından desteklenen fuar, sektörün 2023 yılı için hedeflediği 10 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmasında kilit rol oynuyor.


Türkiye mobilya sektörünün küresel pazarlara açılan vitrini olan CNR IMOB, 150 bin metrekare alanda 600'den fazla katılımcıyı, dünyanın dört bir yanından gelen alıcılarla buluşturacak. Fuarda hayalleri süsleyen ev mobilyalarından, iç mekan tasarımlarına, nesilden nesile kullanılabilecek çocuk odalarından konforlu ofis mobilyalarına kadar binlerce yeni ürün sergilenecek.


Her yıl olduğu gibi bu yıl da mobilya sektörünün önemli oyuncularına geniş kapsamlı bir ticaret pazarı sunmaya hazırlanan CNR IMOB Fuarı, İtalya, Almanya, Avusturya, İsviçre, Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt, Katar ve BAE dahil olmak üzere 120 ülkeden tedarik heyetleri, ziyaretçiler ve VIP heyetlerini ağırlayacak.

Fuarda kurulacak özel B2B alanında, Körfez ülkeleri, Kuzey Afrika ve Avrupa'dan 300'ün üzerinde firma ile Türk mobilya üreticileri bir araya gelecek.